تاریخ خبر :1396/12/22
توصیه های ایمنی برای شب چهارشنبه سوری

سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری دلیجان نکاتی را به منظور ایمنی هر چه بیشتر شهروندان در شب چهارشنبۀ آخر سال توصیه می کند.

 

سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری دلیجان نکاتی را به منظور ایمنی هر چه بیشتر شهروندان در شب چهارشنبۀ آخر سال توصیه می کند.

نکات ایمنی به شرح زیرند:

- از روشن کردن آتش در داخل پارکینگ مسقف، نزدیک خودروها، زیر سیمهای برق و کنار کیوسکهای برق فشار قوی جدا خودداری کنید و قبل از روشن کردن آتش، حتماً شلنگی متصل به شیر آب و در صورت امکان کپسول خاموش کننده آتش را در دسترس قرار دهید تا در صورت سرایت آتش و یا از کنترل خارج شدن آن بلافاصله اقدام به خاموش کردن آن نمایید.

- از پریدن با چادر، مانتوی بلند و یا لباس گشاد از روی آتش جداً اجتناب نمایید. در صورت آتش گرفتن گوشه لباس به هیچ وجه ندوید؛ زیرا اینکار باعث رسیدن اکسیژن بیشتر به آتش شده و آن را شعله ورتر می سازد. در این هنگام بر روی زمین خوابیده و آهسته غلت بزنید تا با جلوگیری از رسیدن اکسیژن، آتش خفه و خاموش گردد.

- از انداختن شیشۀ آمپول و قوطی اسپری در آتش جدا خودداری کنید. زیرا با انفجار آنها ترکشهایی تولید می شود که در صورت اصابت به چشم، صورت و... صدمات جبران ناپذیری ایجاد می شود.

- از گذاشتن رنگ، تینر، فرچه های آغشته به رنگ و تینر، الکل، بنزین و هرگونه مواد سریع الاشتعالی در بالکن و پشت بام خودداری کنید. زیرا امکان دارد بالون آرزو یا مواد آتش زا به هنگام خاموش شدن بر روی آنها افتاده و حرارت باقی مانده موجب آتش گرفتن این مواد و در نتیجه بروز یک آتش سوزی ناخواسته شود.

 

به امید آنکه چهارشنبه سوری امسال بدون حادثه، بی خطر و شاد برگزار شود.

محمود بوجاری _ آتش نشان

نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده


ارتباط با ما

نشانی: دلیجان، میدان بسیج، ساختمان مرکزی شهرداری
کد پستی : 18181 37919
تلفن :44228333-086 نمابر : 44228808-086
ایمیل: info@delijan.ir

آمار بازدید

امروز: 109
این هفته: 1861
کل بازدید: 78365

شهرداری در شبکه های اجتماعی


کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری دلیجان می باشد
هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد
طراحی و پشتیبانی : واحد فناوری اطلاعات شهرداری دلیجان
ورود به سایت