تاریخ خبر :1400/08/19
بازدید اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار دلیجان از سه اثر تاریخی و فرهنگی

بازدید اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار دلیجان از سه اثر تاریخی و فرهنگی
بازدید اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار دلیجان از سه اثر تاریخی و فرهنگی

🔹با حضور رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر،علیرضا پور رستم شهردار دلیجان, استاد حسین صفری پیشکسوت تاریخ و فرهنگ شهر و  استاد عبدالله اصغری  نماینده کشاورزان دشت بهریار از سه اثر فرهنگی شهر، شامل خانه بادگیر، قنات بهریار و ساختمان قدیم شهرداری عصر امروز هفدهم آبانماه بازدید بعمل آمد .

🔹در این بازدید ها که دو ساعت به طول انجامید ابتدا از خانه بادگیر با قدمتی نزدیک به یکصد سال بازدید بعمل آمد که استاد صفری توضیحاتی را در خصوص این بنای تاریخی ارائه دادند و به  سه کاج موجود در این بنا اشاره نمودند که از اولین کاج های کاشته شده در شهر دلیجان می باشد .
🔹در این بازدید اعضای شورای شهر و شهردار دلیجان بر بازسازی و استفاده از این بنای تاریخی به عنوان محملی برای برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری تاکید نمودند .
🔹سپس نمایندگان مردم در شورای اسلامی شهر و شهردار دلیجان از قنات بهریار بازدید بعمل آوردند که استاد اصغری نماینده کشاورزان دشت بهریار به بیان توضیحاتی در خصوص قنات و نظام تقسیم آب و همچنین مشکلاتی که اکنون این قنات با آن روبرو است و تهدیدی جدی برای آن به حساب می آید پرداختند.  مقرر شد با دستور شهردار محترم در آذرماه سال جاری شهرداری اقدامات مناسبی را در این محل بعمل آورد.
(قابل ذکر است قنات بهریار و نظام تقسیم آب  در سال ۱۳۹۴ به همت سعید اصغری پژوهشگر و تاریخ نویس شهر  در فهرست آثار  ملی میراث فرهنگی ناملموس ثبت  شده است)
🔹در خاتمه بازدید ها اعضای پارلمان شهری و شهردار دلیجان با حضور در ساختمان  قدیم شهرداری ضمن بازدید از نمایشگاه کتاب و آثار هنرجویان استاد محمد نمازی دقایقی را با این استاد سیاه قلم به  گفتگو پرداختند و از نزدیک با کمبود ها و نیاز های این ساختمان برای تجهیز زیر ساخت ها برای تبدیل به موزه شهر آشنا شدند.
♻️روابط عمومے شهردارے دلیجاننظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده
خبرها


ارتباط با ما

نشانی: دلیجان، میدان بسیج، ساختمان مرکزی شهرداری
کد پستی : 18181 37919
تلفن :44228333-086 نمابر : 44228808-086
ایمیل: info@delijan.ir

آمار بازدید

امروز: 251
این هفته: 1058
کل بازدید: 278046

شهرداری در شبکه های اجتماعی


کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری دلیجان می باشد
هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد
طراحی و پشتیبانی : واحد فناوری اطلاعات شهرداری دلیجان
ورود به سایت